poniedziałek, 29 lutego 2016

Sebastien Loeb i Timmy Hansen w Peugeot-Hansen, Kevin Hansen i Davy Jeanney w Peugeot Hansen Academy

Zespół Peugeot-Hansen potwierdził kierowców na ten sezon. Będą nimi Szwedzki zawodnik Timmy Hansen i pochodzący z Francji Sebastien Loeb. 


Timmy Hansen kontynuuje starty w zespole, w którym w zeszłym roku został wicemistrzem świata. Szwed  jest synem Kennetha Hansena, 11-krotnego mistrza Europy w najwyższej kategorii pełniącego obecnie funkcję szefa ekipy. 

Sebastien Loeb ma na swoim koncie rekordowe dziewięć tytułów Rajdowego Mistrza Świata, 78 wygranych rajdów, 116 podiów i 905 oesowych zwycięstw. Do listy sukcesów należy dopisać także rekord trasy Pikes Peak, złoty medal X Games, drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans i 6 wygranych wyścigów WTCC. Francuz zadebiutował w tym roku w Rajdzie Dakar osiągając metę na 9 miejscu z 4 wygranymi odcinkami specjalnymi na koncie.

"Jestem bardzo podekscytowany możliwością startu w pełnym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Przez lata miałem możliwość uczestniczyć w wielu niesamowitych wyścigach, ale rallycross - z tak mocnym i konkurencyjnym samochodem, jak Peugeot 208 WRX, i z tak zaciętą rywalizacją będzie czymś wyjątkowym. Samochód i strategia dla tego rodzaju ścigania jest czymś nowym dla mnie, więc muszę się sporo nauczyć, ale mam nadzieję, że dość szybko stanę się konkurencyjny" - powiedział Loeb.

Tymczasem drugi kierowca zespołu w zeszłym sezonie, Davy Jeanney przesiądzie się do zespoły Peugeot Hansen Academy, a jego partnerem zostanie Kevin Hansen. 

Jeanney jest wicemistrzem Europy z 2013 roku, w zeszłym sezonie wygrał natomiast dwie rundy WRX. Hansen zdobył tytuł RX Lites, a podczas rundy w Argentynie zaliczył swój debiut w kategorii Supercars.

Źródło
fiaworldrallycross.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz