sobota, 20 lutego 2016

Hołowczyc i Kaczmarski w Euro RX

Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski zaliczą w tym roku pełen sezon startów w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy. Kierowcy skorzystają z Ford Fiest przygotowanych przez Olsbergs MSE.

Krzysztof Hołowczyc jest jednym z najbardziej doświadczonych Polskich kierowców. W 1997 roku za kierownicą Subaru Imprezy 555 wywalczył tytuł Mistrza Europy. Trzy razy zdobył również Mistrzostwo Polski. W 2013 wywalczył Puchar FIA w Rajdach Terenowych. W 2005 zadebiutował w Rajdzie Dakar. Podczas swojego dziesiątego startu zajął w nim trzecie miejsce.

Martin Kaczmarski ma za sobą starty w Pucharze FIA. W 2014 zadebiutował w Rajdzie Dakar dojeżdżając do mety na dziewiątej pozycji. W zeszłym roku wraz z Hołowczycem startował w RX Lites. Obydwaj kierowcy zdobyli 59 punktów, lecz dzięki piątemu miejscu Hołowczyca w Portugalii to Olsztynianin został sklasyfikowany na ósmym miejscu.

Na temat nowego wyzwania wypowiedział się Martin Kaczmarski - "Pierwszy sezon w słabszej klasie RX Lites potraktowaliśmy jako zapoznanie z rallycrossem i naukę nowej formy ścigania. Bezpośrednie przepychanki na torze i jazda bok w bok to było dla nas coś całkowicie nowego. Nie ma co ukrywać - na początku dostaliśmy kubeł zimnej wody na głowę, często od kilkunastoletnich kierowców, ale zdecydowanie złapaliśmy bakcyla. Zarówno ja, jak i "Hołek" sezon skończyliśmy w pierwszej dziesiątce. Wtedy uznaliśmy, że po roku startów i treningów czas na bardzo poważne wyzwanie, jakim jest jazda w mistrzostwach Europy najwyższej klasy samochodów".

Sezon Rallycrosowych Mistrzostw Europy rozpocznie się 15 maja w Mettet w Belgii. Następnie zawodnicy udadzą się do Norwegii, Szwecji i Hiszpanii, a mistrzostwa zakończy rozgrywana 2 października runda na Łotwie.