poniedziałek, 22 lutego 2016

Tamás Pál Kiss wystartuje w Euro RX

Tamás Pál Kiss wystartuje w tym roku w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy. Poprowadzi on Peugeota 208 WRX ekipy Speed Box Racing, który wcześniej należał do zespołu Peugeot-Hansen. 


Węgier ma za sobą starty w seriach GP3, Formule Renault 3,5 oraz serii Auto GP, w której został wicemistrzem. W Euro RX zadebiutował podczas zeszłorocznych zawodów na Franciacorcie, podczas których awansował do finału, lecz musiał się wycofać z wyścigu z powodu problemów technicznych.

"Jestem bardzo podekscytowany możliwością startów w pełnym sezonie Euro RX w tak fantastycznym samochodzie. Chcemy mieć najlepszy możliwy samochód i chcemy zbudować dobrą relację z rodziną Hansenów" - rzekł Kiss. "Chciałbym stanąć kilka razy na podium, a moim celem jest także wywalczenie mistrzostwa Węgier".

Węgier wypowiedział się także na temat rallycrossu - "Zdaliśmy sobie sprawę z potencjału tego sportu, i tego, że wchodzi teraz w nową erę. Patrzyłem przez cały rok na międzynarodowe imprezy i jestem pewny, że podjąłem dobrą decyzję. Format zawodów jest bardzo ekscytujący dla kibiców, partnerów i telewizji. Mogą mnie zobaczyć w ten sposób przez długi czas".

Kenneth Hansen obiecał wsparcie dla Kissa w jego inauguracyjnym sezonie - "Znam Tamása z czasów, kiedy ścigał się z Timmym (Hansenem) na torach wyścigowych. To jest bardzo zdolny i szybki kierowca i wierzę, że będzie miał wspaniałą przyszłość w Peugeocie 208 WRX".

Źródło
fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz