czwartek, 3 marca 2016

ALL-INKL.COM przedstawia zespół

ALL-INKL.COM dokonał prezentacji swojej ekipy. Kierowcami w tym sezonie będą Łotysz Reinis Nitišs i sprawujący rolę szefa zespołu Rene Münnich. Ekipa przygotowała do rywalizacji Seata Ibizę.


Reinis Nitišs jest mistrzem kategorii S1600 z roku 2013. Następnie zaliczył awans do supercars, gdzie w wraz z zespołem Olsberg MSE odniósł jedno zwycięstwo i ukończył sezon na trzecim miejscu. W zeszłym roku dwukrotnie stanął na podium i zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

René Münnich ma za sobą dwa sezony spędzone w WRX, w trakcie których raz zdołał sięgnąć po punkty. Niemiec rywalizował także w wyścigach samochodów turystycznych - WTCC i TCR. W drugiej z tych serii raz stanął na podium kończąc na drugiej pozycji wyścig w Szangaju.

"Rallycrossowe Mistrzostwa Świata rozwijają się obecnie w bardzo szybkim tempie. Pod koniec zeszłego roku rozpoczęliśmy rozmowy z różnymi zespołami. ALL-INKL.COM Racing przedstawił nam najlepszy plan i ma on potencjał" - powiedział Nitišs. "Inżynierowie i specjaliści ALL-INKL.COM zdobywali doświadczenie w czołowych seriach motosportowych na świecie - GT1, WTCC i rallycrossie. W ciągu ostatnich dwóch lat dzięki startom w Audi S3 RX ekipa zebrała niezbędną wiedzę i wierzę, że będziemy konkurencyjni w nowych Seatach".

René Münnich wypowiedział się o nowym kierowcy - "Znam Reinisa od pewnego czasu, kiedy rywalizowaliśmy razem w kategorii S1600 kilka lat temu. To jest młody chłopak. Szybki i bardzo dobry. Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie kilka miesięcy nad przygotowaniem nowego samochodu i mam nadzieję, że Reinis będzie w stanie nim walczyć nie tylko o podia, ale i o zwycięstwa."


Źródło
fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz