poniedziałek, 7 marca 2016

Ford wchodzi do WRX z fabrycznym zespołem

Ford wystawi fabryczny zespół w tegorocznym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Focus RS powstanie dzięki współpracy Ford Perfomance, M-Sport i Hooningan Racing Division. Debiut przewidziany jest podczas pierwszej rundy WRX w Montalegre.


Samochody pojawią się na torze w barwach ekipy Hooningan, której kierowcami zostali Ken Block i Andreas Bakkerud. Do napędu posłuży 600-konny silnik EcoBoost. Pojazd zbudowany zostanie w fabryce M-Sportu w Wielkiej Brytanii. Ekipa założona przez Malcolma Wilsona znana jest głównie z przygotowywania Fordów do rajdów WRC. Dzięki niej fabryczna ekipa mogła świętować mistrzostwo świata w roku 2006 oraz 2007.

"Razem z naszymi kolegami z Ford Perfomance i Hooningan Racing Divisionn włożyliśmy ogrom pracy w ten samochód" - powiedział Malcolm Wilson. "To niezwykle ekscytujące przedsięwzięcie i liczymy, że przyniesie sukcesy. 
Wierzę, że mamy zwycięski przepis na nadchodzący sezon" 
 
Dave Pericak, szef Ford Perfomance powiedział: "RS jest globalną marką, fani motosportu znają ją i kochają. Nasza RS to naturalne połączenie wyścigów i pasji, którą zespół ma do tego projektu. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy uhonorować historię Rallye Sport naciskając w każdym aspekcie wydajności i projektu do granic".

Źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz