niedziela, 1 listopada 2015

Szwecja podpisała trzyletni kontrakt z WRX

W czwartek promotor WRX ogłosił podpisanie nowego, trzyletniego kontraktu z torem Höljes goszczącym Szwedzką rundę Mistrzostw Świata.Rallycross ma bogatą historię w Szwecji. W tym roku Höljes świętowało 40 rocznicę rozegrania pierwszych zawodów na tym torze. Szwecja jest natomiast pierwszym krajem Skandynawskim, do którego zawitał rallycross i jedynym, który znajduje się w kalendarzu Mistrzostw Europy od chwili ich utworzenia w 1972 roku. 

Główny dyrektor World RX IMG, Paul Bellamy, powiedział: "Nie da się ukryć, że Höljes zasługuje na miejsce w kalendarzu WRX. Ta legendarna impreza przyciąga tłumy, a w tym roku na tor przybyła rekordowa liczba 40 000 pasjonatów rallycrossu. Przy tak dużej liczbie lokalnych zawodników oraz zainteresowaniu najważniejszych mediów, które przybyły w tym roku do Höljes stało się jasne, że rallycross cieszy się dużą popularnością w tej części  świata. Cieszymy się z możliwości współpracy z Morganem i jego zespołem, i staramy się uczynić tą imprezę jeszcze lepszą począwszy od 2016 roku".

Dyrektor toru, Morgan Ostlund stwierdził: "Jesteśmy bardzo szczęśliwi z kontynuowania współpracy z IMG. Naszym celem jest utworzenie z rallycrossu najbardziej popularną dyscypliną motosportu w Szwecji i wierzę, że mamy wszystkie elementy układanki na miejscu, by tak się stało". 

Przyszłoroczne zawody w Höljes zostaną tradycyjnie rozegrane w pierwszy weekend lipca.

Źródła
fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz