wtorek, 3 listopada 2015

Tanner Foust zostaje w Andretti Austosport

Tanner Foust oraz zespół Andretti Autosport zdecydowali się na przedłużenie wiążącego ich kontraktu na kolejne dwa lata.

 - Jestem szczęśliwy z odnowienia kontraktu z zespołem Volkswagen Andretti Rallycross na dwa następne lata - powiedział Amerykanin. - Poprawiliśmy się na wiele sposobów podczas ostatniego półtora roku i wraz z Volkswagen Motorsport rozwinęliśmy Beetle'a GRC do imponującej maszyny. Mam świetne relacje z Rockstar Energy Drink, nasz zespół stał się świetny i naprawdę możemy ustawić poprzeczkę dla całej Rallycross'owej społeczności na profesjonalnym poziomie. To prawdziwy zespół, marka i seria by być w niej. Teraz presja spoczywa na mnie, żebym zdobył wyniki na torze i tak powinno być!


- Tanner zrobił bardzo wiele zarówno w, jak i poza samochodem, by pomóc rozwinąć nasz program GRC i nie mógłbym być szczęśliwszy, niż widząc go będącego z nami przez kolejne dwa lata - powiedział Clark Campbell, główny menadżer Volkswagen Experiential Marketing. - Jesteśmy podekscytowani z kontynuacji pracy z Tannerem nad przyniesieniem nowych fanów sportowi i większej ilości zwycięstw dla Volkswagen Andretti Rallycross.

- Dzięki jego ogromnemu doświadczeniu w GRC, Tanner był doskonałym dodatkiem do zespołu -  powiedział Michael Andretti, przewodniczący, prezes i dyrektor generalny Andretti Autosport. - Spodziewamy się dalszych sukcesów razem, i wiem, że odnowione kontrakty z naszymi kierowcami przyniosą nam jeszcze lepsze wyniki w nadchodzących latach.

Tanner Foust przygodę z motorsportem na światowym poziomie rozpoczął w Formule Drift, gdzie w 2007 sięgnął po tytuł, który to sukces powtórzył rok później. Do Rallycrossu przeszedł w 2011 roku, biorąc udział w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy oraz GRC. W pierwszej z serii był drugi (za Sverrem Isachsenem), zaś w amerykańskim cyklu zapewnił sobie tytuł mistrzowski, a osiągnięcie powtórzył rok później. Ma na koncie sześć medali X-Games, a w bieżącym sezonie walczy ze Scottem Speedem o najwyższe laury w GRC.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz