piątek, 30 października 2015

Derek Tohill wystartuje w Mistrzostwach Europy

Derek Tohill zaliczy w przyszłym roku sezon startów w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy w kategorii Supercars. Irlandzki zawodnik poprowadzi Forda Fiestę przygotowaną przez Olsbergs MSE dla zespołu PFCRX. 


Tohill dwukrotnie sięgał po Mistrzostwo Europy w kategorii touring cars w roku 2010 i 2013. Jechał wtedy za kierownicą prywatnego Forda Fiesty. W zeszłym sezonie startował w Mistrzostwach Świata, a jego najlepszym wynikiem było ósme miejsce wywalczone w Finlandii. W tym roku wystartował w kilku rundach Mistrzostw Irlandii w kategorii Touring Cars oraz w zawodach Mistrzostw Wielkiej Brytanii na obiekcie Mondello Park w kategorii Supercars.

Zespół PFCRX przetestował świeżo zbudowany samochód w Strangnas w Szwecji na początku tego tygodnia. Ekipa planuje także wystartować w rundzie rallycrosowych Mistrzostw Irlandii w ramach przygotowań do przyszłego sezonu. "Mieliśmy świetne testy w Strangnas. Mamy doskonały trening i wsparcie od Andreasa Erikssona i OMSE. Wiemy, że mamy sporo do nauczenia się, ale jestem bardzo podekscytowany tym, że mogę rozpocząć przygotowania do następnego sezonu. Naprawdę wierzę, że możemy walczyć w finałach Mistrzostw Europy." - powiedził Irlandczyk.


"W tym roku odbudowywaliśmy zespół, a teraz czujemy się gotowi na powrót do Europy, gdzie mamy niedokończone sprawy w Supercars. Chcemy wystartować i się dobrze bawić w trakcie pozostałych dwóch rundach IRX i odzyskać część tej magii Fiesty, która zaprowadziła nas do dwóch tytułów mistrzów Europy Touring Cars. Wszyscy bardzo ciężko pracowali na to i myślę, że chłopcy są tak podekscytowani przyszłością, jak ja. Muszę bardzo mocno podziękować mojej finansistce Treasa'ie, ojcowi George'owi i całej mojej rodzice i moim wszystkim kibicom. Bez nich cały ten program nie byłby możliwy."

Źródła
fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz