poniedziałek, 26 października 2015

Witalij Pietrow testował z zespołem Albatec Racing

W zeszły poniedziałek na torze Franciacorta zespół Albatec Racing zorganizował dzień testowy dla byłego kierowcy Formuły 1, Rosjanina Witalija Pietrowa. Sesję zorganizowano dzień po rundzie Rallycrossowych Mistrzostw Europy, podczas której ekipa wystawiała samochód dla walczącego o tytuł Jerome Grosset-Janina. 


Witalij Pietrow w latach 2010-2012 jeździł w Formule 1, najpierw  w ekipie Renault, która po wycofaniu się Francuskiego producenta została przemianowana na Lotusa, a następnie w Caterhamie. Jego najlepszym wynikiem w karierze było trzecie miejsce w GP Australii 2011.

W trakcie odbywających się w suchych warunkach testów Pietrow zasiadał za kierownicą Peugeota 208 używanego na codzień przez Grosset-Janina. Rosjanin startujący w zeszłym roku w serii DTM prowadzi rozmowy na temat startów w WRX z różnymi ekipami. Podczas rundy we Włoszech pojawił się w garażu ekipy Albatec.

"Po raz pierwszy jestem na zawodach Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Przyjechałem tutaj zobaczyć, jak to na prawdę wygląda - jest bardzo fajnie, a rywalizacja jest bardzo zacięta. Jest to interesujące" - powiedział Pietrow. "Prowadzimy rozmowy z różnymi zespołami na temat przyszłego roku. Po raz pierwszy prowadziłem samochód takiego typu, z dużą liczbą koni mechanicznych. Bardzo ciekawie się nim jeździ".


W zespole Albatec Racing startowało wielu znanych kierowców. Wśród nich znaleźli się Kris Meeke, Yvan Muller i Jacques Villeneuve. W 2013 roku testy w zespole odbył także Mikka Salo. Szef zespołu, Andy Scott liczy na postęp w przyszłym roku.

"Gdyby ktoś zaoferował nam na początku sezonu drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Europy, prawdopodobnie wziąłbym to w ciemno. Teraz jesteśmy bardzo głodni sukcesu i chcemy powrócić w przyszłym roku i zdobyć Mistrzostwo Europy. Na pewno będziemy mieli samochody w przyszłym roku, może także w 2017. Musimy powrócić do walki, poprawić osiągi, zdobyć kilka dobrych rezultatów i możemy iść na przód."


Źródło
fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz