poniedziałek, 28 września 2015

Władze toru Lydden Hill planują jego modernizację

Włodarze toru Lydden Hill złożyli w zeszłym tygodniu wniosek do rady powiatu Dover o rozbudowę obiektu. Położony w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii tor powstał w 1952 roku. W 1967 zorganizowano na nim pierwsze na świecie zawody rallycrossowe. Od 1973 roku obiekt gości rundę Rallycrossowych Mistrzostw Europy, a od 2014 także utworzonych wtedy Rallycrossowych Mistrzostw Świata.


Modernizacja ma obejmować budowę nowej trybuny, budynku gościnnego, budynku kontroli technicznej, pomieszczenia dla zawodników, budynku dla przemysłu inżynieryjnego związanego z wyścigami oraz nowej portierni. Planowana jest także budowa nowej drogi dojazdowej prowadzącej do niewykorzystywanej bramy, co ułatwiłoby poruszanie się kibicom w czasie weekendów wyścigowych. 

Rozbudowa toru ma ożywić lokalną gospodarkę. Władze Lydden Hill napisały w oświadczeniu: "To przedsięwzięcie to doskonała sposobność dla obiektu, by zapewnić bardzo wysoki poziom udogodnień na nowoczesnym torze i ekstremalnie wysoki standard dla rozgrywanych corocznie wyścigów na Lydden Hill, włączając w to rundę Rallycrossowych Mistrzostw Świata oraz Rallycrossowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Dodatkową korzyścią będzie stworzenie wielu miejsc pracy w okolicy." 


Obiekt ma być wykorzystywany także do wielu niewyścigowych celów, m.in. szkolenia kierowców, pokazów, imprez charytatywnych. Włodarze Lydden Hill proszą fanów rallycrossu i motosportu w ogóle o wyrażenie swojego wsparcia dla projektu na stronie internetowej rady powiatu Dover kontaktując się z Luke'm Baskettem z adnotacją DOV/15/00827.

fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz