wtorek, 8 grudnia 2015

Petter Solberg i zespół Hansen odebrali trofea podczas gali FIA

Podczas piątkowej gali FIA zorganizowanej w Paryżu Petter Solberg otrzymał nagrodę za zdobycie Mistrzostwa Świata w tym sezonie. Trofeum za drugie i trzecie miejsce dostali odpowiednio Timmy Hansen i Johan Kristoffersson. Puchar dla mistrzowskiego zespołu Peugeot-Hansen odebrała natomiast Susann Hansen.


W trakcie gali uhonorowano triumfatorów wszystkich serii rozgrywanych pod egidą FIA. Tytuł Mistrza Świata odebrali odpowiednio Lewis Hamilton (Formuła 1), załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrassia (WRC), Timo Bernhard, Mark Webber i Brendon Hartley (WEC), Jose Maria Lopez (WTCC) oraz Petter Solberg (WRX).

"Za każdym razem, kiedy coś wygrywasz, jest to coś, o czym marzyłeś, coś, o co będziesz walczył. Mam tutaj wielu przyjaciół (na Gali FIA), to coś wyjątkowego - powiedział Solberg. "Dajesz z siebie cały czas 110%. Tak jak każdy kierowca. To jest nasze życie i trzeba mieć do tego pasję. Musisz czerpać z tego przyjemność. To jest część twojego życia i przygoda. Tak długo, jak jestem dobry, nadal mam tę pasję, będę naciskał i ostro walczył. To jest fantastyczne."

W sobotę Petter Solberg wrócił do Norwegii, gdzie podczas Norweskiej Gali rozdania nagród został uhonorowany za wywalczenie Mistrzostwa Świata. Jego syn, Olivier otrzymał nagrodę za drugie miejsce w zawodach cross kart 125 ccm. Nagrodzono również Tommiego Rustada za zdobycie tytułu Mistrza Europy. 

Źródła
fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz