środa, 9 grudnia 2015

Andreas Steffen wystartuje w Euro RX

Niemiecki kierowca, Andreas Steffen planuje w przyszłym roku starty Fordem Fiestą Superacars w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy oraz wybranych rundach Rallycrossowych Mistrzostw Świata.Startujący w tym roku w kategorii S1600 zawodnik kupił samochód zbudowany przez Josa Kuypersa. Steffen mieszka w Buxtehude w pobliżu toru Estering. Uczestniczy w zawodach rallycrossowych od dwunastego roku życia. W tym roku za kierownicą Skody Fabii regularnie kwalifikował się do półfinałów Mistrzostw Europy w kategorii S1600. 

"Zawsze moim celem był start w kategorii Supercars konkurencyjnym samochodem i mam zaszczyt zaprezentować mój nowy projekt" - powiedział Steffen. "To jest tylko jeden mały krok w rozwoju naszego zespołu. Będziemy mieli kilku nowych inżynierów i mechaników w sezonie 2016, musimy się wiele nauczyć. Zaczniemy intensywne testy w ciągu kilku najbliższych tygodni i miesięcy by się dobrze przygotować na rozpoczęcie sezonu Euro RX."

Poza startami w Mistrzostwach Europy, Andreas Steffen zamierza wystartować w dwóch rundach Mistrzostw Świata - na Hockenheim oraz na Esteringu. 

Źródło
fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz