środa, 16 grudnia 2015

Marklund Motorsport i Volkswagen Team Sweden łączą siły i ogłaszają kierowców

Zespoły Marklund Motorsport i Volkswagen Team Sweden łączą siły i przystąpią do przyszłorocznej rywalizacji jako Volkswagen RX Sweden Team. Ekipa wystawi dwa samochody, a kierowcami będą Johan Kristoffersson i Anton Marklund.

Zespół przedstawił swoje plany podczas konferencji w Sztokholmie. W zakończonym sezonie kierowca Volkswagen Team Sweden, Johan Krisoffersson zdobył tytuł drugiego wicemistrza świata. 


Szef działu sportu Volkswagena, Jost Capito wypowiedział się na temat tej fuzji. "Volkswagen Motosport podchodzi pozytywnie do tego połączenia, do którego doszło z inicjatywy ekip. Porozumienie pomiędzy Marklund Motorsport i Volkswagen Team Sweden wzmocni pozycję Volkswagena w jednej z najszybciej rozwijających się dyscyplin motosportu. Łącząc się stworzą dobry grunt pod osiąganie kolejnych sukcesów."

Dyrektor Volkswagen Sweden, Sten Forsberg również przyjął tą wiadomość z zadowoleniem. "Duża konkurencja w WRX wymaga poszukiwania kreatywnych rozwiązań, aby osiągnąć sukces, ekipy Marklund Motorsport oraz Volkswagen Team Sweden nawiązały współpracę. Dzięki temu połączeniu jesteśmy przekonani, że Johan Kristofferson oraz Anton Marklund będą w stanie walczyć o mistrzostwo".

Dyrektorem generalnym zespołu został Tommy Kristoffersson - ojciec Johana. Rolę kierownika ekipy będzie pełnił Michael Schneider, który sprawował już tę funkcję w Marklund Motorsport. Nowe samochody będą budowane w bazie Marklunda w Boliden. Pod koniec sezonu cała praca skoncentruje się w miejscowości Arvika, gdzie znajduje się baza zespołu. 

Johan Marklund ujawnił, że nowy zespół będzie miał dobre zaplecze testowe "Będziemy mieli specjalną ekipę testową z własnym samochodem i pracownikami, którzy będą pracować nad rozwojem. Konkurencja w WRX jest coraz większa, i aby mieć szansę walczyć z rywalami, musimy ciągle rozwijać i optymalizować swój sprzęt."

Tommy Kristoffersson dodał "Połączenie naszych zasobów zapewni nam stabilną infrastrukturę i wiedzę potrzebną, by podejść profesjonalnie do naszych długoterminowych planów.  Ta współpraca daje nam duże szanse sportowe, i osobiście, nie mogę się doczekać, kiedy nasi kierowcy, inżynierowie i mechanicy rozpoczną pracę w celu rozwoju zespołu. Ambicja, pasja i praca zespołowa będą kluczowe."  

www.fiaworldrallycross.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz