niedziela, 10 kwietnia 2016

Honda debiutuje w GRC

Gama producentów startujących w Global Rallycross Championship w sezonie 2016 wzrośnie - zespół Olsberg MSE wystawi Hondę Civic Coupe. Będzie to debiut tej marki w Rallycrossie, a jednocześnie drugi, obok Subaru, japoński producent zaangażowany w amerykańską serię.


Podwozie samochodu przygotował Olsberg MSE ze wsparciem technicznym Honda Performance Development (HPD). Jak podają twórcy rallycrossovego Civica, sześciuset konny silnik, w jaki auto zostało wyposażone, rozpędza go od 0 do 65 mph w 1.9 sekundy.

Global Rallycross to naprawdę ekstremalne wyścigi i jest to wspaniała platforma do prezentacji nowego Civica Coupe entuzjastycznym, wydajnie myślącym młodym odbiorcom - powiedział Nick Lee, menadżer ds. reklamy amerykańskiego wydziału Hondy. - Nie chcemy zachęcać naszych klientów do 20-metrowych skoków na ulicach, jednak będziemy korzystać z tej platformy do powiedzenia ludziom o wszystkich niesamowitych technologiach i możliwościach eksploatacyjnych naszego nowego Civica Coupe - dodaje.


Za kierownicami dwu modeli nowego samochodu zasiądzie niezmieniony Fińsko-Szwedzki duet Olsberga - Joni Wiman oraz Sebastian Eriksson.
Przypomnijmy, że Olsberg MSE dotychczas zarówno na GRC jak i WRX oraz ERX przygotowywał Fordy Fiesty, z którymi wciąż jest związany poza USA. Ponadto są twórcami samochodów znanych z serii Lites. Zespół wraz z samochodami amerykańskiego producenta odniósł wiele sukcesów, takich jak m.in. tytuł drugiego wicemistrza świata dla Reinisa Nitišsa czy drugie oraz trzecie miejsce w klasyfikacji zespołowej serii, a także cztery tytuły mistrzowskie oraz cztery wicemistrzostwa dla kierowców tej stajni w Global Rallycross Championship.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz